המרכז לריקודי בטן
052-2875709


סדנאות ריקודי בטן ומופעים

English

דף הבית לימודי ריקודי בטן הופעות וסדנאות
ריקודי בטן
תמונות ריקודי בטן וידאו ריקודי בטן אודות צרו קשר


סדנאות ריקודי בטן (מחול מזרחי) ומופעים לתלמידי מגמות מחול וללהקות

המחול המזרחי, או בשמו הפופולרי יותר ריקודי בטן, התפתח מאד בעשורים האחרונים, והפך מריקוד פולקלור לריקוד אומנותי אשר נוכח יותר ויותר על במות ובפסטיבלים בארץ ובעולם. המרכז לריקודי בטן מציע סדנאות מחול וכן מופע ייחודי המאפשרים היכרות עם מחול זה. בהיותו שונה מן הבלט הקלאסי והמחול המודרני, בשפה התנועתית ובהקשר התרבותי שלו, המפגש עם סגנון זה יכול להעשיר מאד תלמידי מגמות המחול וכן רקדנים מקצועיים אשר מתמחים בסגנונות מחול אחרים.

הסדנאות ניתנות להתאמה לפי הרכב ורמת הקבוצה. כל הסדנאות מונחות על ידי סגית אלמליח, רקדנית כוריאוגרפית ומורה למחול מזרחי מזה מעל ל-20 שנה, מנהלת המרכז לריקודי בטן בירושלים.

ניתן להזמין סדנת ריקוד או מופע, לשלב מספר סדנאות ואף מופע ביום מרוכז אחד, או להזמין מספר מפגשים.

סדנת בסיס - היכרות עם המחול המזרחי

סדנא בה תילמד הטכניקה הבסיסית של המחול המזרחי, תנועות בסיסיות וקומבינציות. המשתתפים יתנסו בסגנונות המחול השונים מן המסורתי והפולקלורי ועד למודרני יותר, אשר מושפע מסגנונות המחול המערביים, וכן יתנסו בריקוד עם אביזרים שונים כגון מלאיה, מקל, צעיף וסגאתים (מצילות יד). הסדנא מועברת תוך התייחסות להקשר התרבותי הערבי-מוסלמי בו התפתח המחול ולמוסיקה הערבית ומאפייניה. משך הסדנא: שעתיים-שלוש שעות

סדנת כוריאוגרפיה

סדנא בה נלמדת כוריאוגרפית מחול מזרחי. הכוריאוגרפיה מותאמת להרכב ולרמת הקבוצה. כמו כן, ניתן לשלב בסדנא הסבר על תהליך בניית כוריאוגרפיה במחול המזרחי.
משך הסדנא: שעתיים-שלוש שעות


סדנא תיאורטית על תולדות המחול המזרחי

הרצאה על תולדות המחול המזרחי והתפתחותו ממחול פולקלור למחול אומנותי הממשיך להתפתח גם בימינו עם הופעת סגנונות חדשים. ההרצאה מלווה בהקרנת קטעי וידאו.
משך הסדנא: כשעה וחצי


מופע מחול מזרחי - "גוונים"

ניסיונה העשיר בתחום הריקוד של סגית אלמליח ולימודיה האקדמאים בתחום האסלאם והמזרח התיכון, תרמו ליצירת מופע ייחודי זה, אשר מציג בפני הקהל את הסגנונות השונים במחול זה, מן המסורתי (בלאדי) ועד המודרני (אוריינטל), לרקע קלאסיקות המוסיקה הערבית ומוסיקה ערבית עכשווית. הריקודים מלוויםבהסברים על תולדות המחול המזרחי והתפתחותו לאורך השנים. באמצעות הריקודים וההסברים לומד הקהל גם על התרבות הערבית המוסלמית, מנהגים, מעמד הגבר והאישה בחברה הערבית ועוד.
משך המופע: כשעה


להזמנות ופרטים נוספים, לחצו מחול מזרחי למגמות מחול ולהקות

סדנת ריקודי בטן
מופע ריקודי בטן  המרכז לריקודי בטן       |       052-2875709

חוג ריקודי בטן     |     רקדנית בטן לאירועים     |     רקדנית בטן למסיבת רווקות     |     וידאו ריקודי בטן     |     סדנת ריקודי בטן