המרכז לריקודי בטן
052-2875709


סדנת ריקודי בטן

English

דף הבית לימודי ריקודי בטן הופעות וסדנאות
ריקודי בטן
תמונות ריקודי בטן וידאו ריקודי בטן אודות צרו קשר

סדנת ריקודי בטן

סדנת ריקודי בטן הינה הפעלה פופולארית ביותר והיא הבחירה במגוון סוגי אירועים שונים, החל מאירועים פרטיים, דוגמת מסיבת רווקות, יום הולדת או בת מצווה, באירועי חברות, כגון ימי כיף וימי גיבוש לעובדים וכנסים. בנוסף, סדנאות ריקודי בטן משולבות בפסטיבלים, בטיולים של קבוצות תיירים מן הארץ ומחו"ל, כפעילות העשרה לתלמידי מגמות מחול וכן להקות רקדנים מקצועיים ועוד.

סדנת ריקודי בטן היא הפעלה שמחה וצבעונית, אשר סוחפת את כל המשתתפים להצטרף לריקוד לצלילי המוסיקה המקפיצה. ניתן "לתפור" סדנא בהתאם לאירוע, לאופיו, למספר המשתתפים הצפויים לקחת בה חלק, להרכב הקבוצה, למקום בו מתקיים האירוע וכו'.

לרוב, תשולב עם הסדנא הופעה קצרה של הרקדנית. במידה ומדובר בהפתעה, כמו במקרה של מסיבת רווקות או יום הולדת, ההופעה תתרחש תחילה, ולאחר מכן תתחיל הסדנא. במקרים אחרים, יתכן וההופעה תהיה בסוף הסדנא.

צעיפי אגן צבעוניים ומרשרשים מכניסים את כולם לאווירה ומאפשרים למשתתפים לראות ולהרגיש טוב יותר את התנועות. במהלך הסדנא נלמדת הטכניקה הייחודית של ריקוד הבטן, או בשמו המקורי, המחול המזרחי, טכניקה אשר שונה מזו של סגנונות הריקודים המערביים. המשתתפים לומדים תנועות בסיסיות של ריקודי בטן , אשר מפעילות הרבה יותר מאשר הבטן. האגן, הרגליים, הטורסו, הכתפיים, הצוואר, הידיים, כל אלו ועוד מופעלים במהלך הריקוד. המחול המזרחי כולל בתוכו סגנונות שונים, ולעיתים בסדנא תהיה הזדמנות למשתתפים להתנסות גם בריקוד עם אביזרים דוגמת צעיף רחב, מקל, סגאתים (מצילות יד) ועוד. בהתאם לרמת המשתתפים וניסיונם בריקוד, ניתן לשלב בסדנא גם למידת כוריאוגרפיה, כלומר חיבור כלל התנועות שנלמדו לריקוד שלם.

סדנת ריקודי בטן עם ערך מוסף

המרכז לריקודי בטן מציע סדנאות ריקודי בטן לכל סוגי האירועים והקהלים. סגית אלמליח, מנהלת המרכז לריקודי בטן, הינה רקדנית בטן, כוריאוגרפית ומורה מוסמכת לריקודי בטן. סגית בעלת ניסיון רב בהעברת סדנאות במסגרות שונות, לכל סוגי הקהלים, ובכלל זאת קבוצות מעורבות (נשים וגברים), נוער, ילדים ועוד. כמו כן, סגית בעלת ניסיון בהעברת סדנאות בשפות שונות (עברית, אנגלית, צרפתית וספרדית). בהתאם לאירוע ולאופיו ומספר המשתתפים ניתן לבנות סדנא מותאמת אישית, ובמידת הצורך ניתן להזמין מספר רקדניות בטן לאירוע.

ניתן לבנות סדנת ריקודי בטן תוך מתן דגש על אספקטים שונים ולהעניק לסדנא ערך מוסף. לדוגמא, באמצעות הריקוד ניתן ללמוד על מאפיינים של התרבות הערבית-מוסלמית, הלבוש, המנהגים, מעמד האישה ועוד. אפשרות נוספת היא לשים דגש על היכרות עם המוסיקה הערבית, כלי הנגינה בתזמורת הערבית והמקצבים השונים המאפיינים אותה. אספקט נוסף אליו ניתן להתייחס בסדנא הוא להשפעה החיובית ביותר של ריקוד זה על הבריאות, ובייחוד מניעה והקלת בעיות גב ומפרקים. הסיבה לכך היא הטכניקה הייחודית של הריקוד הכוללת יציבה נכונה, שאינה מפעילה לחץ על הגב והברכיים, וההפעלה הנכונה של המפרקים השונים בגוף, חיזוק שרירי הבטן והגב ועוד. לראיה, לא מעט מתלמידות המרכז לריקודי בטן מצטרפות לשיעורי ריקודי בטן בהמלצת רופאים.


סדנת ריקודי בטן

לחצו להזמנת סדנת ריקודי בטן

  המרכז לריקודי בטן       |       052-2875709

רקדנית בטן לאירועים     |     רקדנית בטן למסיבת רווקות     |     וידאו ריקודי בטן     |     סדנת ריקודי בטן     |     רקדנית בטן